Kącik czytelniczy

Poprzednie odcinki "Kącika czytelniczego" znajdują się na stronie archiwalnej: zobacz odcinki od 1 do 28

 

10.11.2019

Książki z autografem (odcinek 30)

 

„…bo człowiek jest istota przestrzenną” – powiedział Filip Springer , spytany, dlaczego od lat pisze o architekturze. Pisarz , który gościł w naszej szkole 7 października, opowiadał o bohaterach swoich reportaży, zadaniach literatury, architekturze ekologicznej kryzysie klimatycznym.

Czytaj dalej...
23.10.2019

Nasze uczennice na konferencji prasowej Noblistki

Karolina Mazik i Daria Trzasko, uczennice klasy II a , uczestniczyły w konferencji prasowej Olgi Tokarczuk. Konferencję laureatki Literackiej Nagrody Nobla zorganizowano  21 października w klubie Proza Wrocławskiego Domu Literatury .
                

 

Czytaj dalej...
24.03.2019

Groteska i tragizm (odcinek 29)

 

O "Diaboliadzie" Michaiała Bułhakowa

Jeśli przeczytało się wybitnego "Mistrza i Małgorzatę" Michaiła Afansjewicza Bułhakowa, to dokładnie się wie, co czeka na w jego innych książkach. Jeśli się nie czytało, to najprościej mówiąc,można wgłębić się w groteskowy świat z ze „złem wcielonym” pod różnoraką postacią.

Czytaj dalej...
28.11.2018

Książka do zjedzenia (Odcinek 28)

 

Pamiętaj, że choć smak zaczyna się w ustach, kończy się w głowie. Twój talent pozwoli ci zarządzać wszelkimi sekretnymi uczuciami, jakie potrafią rozbudzić smaki. Nie chodzi tylko o ugotowanie mięsa w odpowiedniej temperaturze lub  przyrządzenie zupy o właściwej konsystencji. Musisz się nauczyć kontrolować emocjonalny aspekt smaku.

Czytaj dalej...

Szlif 01/2020

Nowy numer!

A w nim nowe i świeże artykuły, felietony i wywiady przgotowane przez uczniów klas dziennikarskich.

Szkicownik

Z teczki klas architektonicznych i nie tylko...

Dzisiaj - kura pitagorejska

Wizyta u prezydenta Wrocławia

22 lutego Młodzieżowa Wszechnica Dziennikarska gościła u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Spotkanie rozpoczęliśmy od wręczenia naszej koleżance Juli Borskiej legitymacji dziennikarskiej oraz nagrody za najlepszy artykuł w lutowym miesięczniku Szlif.

Czytaj dalej...

Ranking Perspektyw

Fun­da­cja Edu­ka­cyjna „Per­spek­tywy” potwier­dza, że Liceum Ogól­no­kształ­cące nr XIII im. Alek­san­dra Fre­dry we Wro­cła­wiu jest wśród 500 naj­lep­szych liceów w Pol­sce skla­sy­fi­ko­wa­nych w Ran­kingu Liceów i Tech­ni­ków PERSPEKTYWY 2019 i przy­słu­guje mu tytuł „Zło­tej Szkoły 2019”

Czytaj dalej...

Strona archiwalna szkoły

Strona archiwalna LO nr XIII i Gimnazjum nr 48