16.11.2019

Wizyta partnerów w Polsce 26.11 - 30.11.2019 Wrocław

Pierwszy dzień działań w Erasmusie + za nami. Poznaliśmy się trochę, zintegrowaliśmy i zostaliśmy wprowadzeni do tematu,"Równość płci - wyrównywanie szans", przez Panią  Dr Kamilę Kamińską - Sztark (pełnomocnik rektora ds. odpowiedzialności społecznej Uniwersytet Wrocławski, Kierownik Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia). Goście z zagranicy zachwycają się miastem, ale również poziomem języka angielskiego naszych uczniów. Możemy być z siebie dumni, a dzisiejszy dzień nazwać pracowitym, ale również niezmiernie przyjemnym i owocnym.


Dzień drugi pracy w projekcie Erasmus +. Uczestnicy tworzyli słowniczek kluczowych słów w temacie "Równość - wyrównywanie szans" i tłumaczyli go na 4 języki, dodatkowo zrobili piękne symbole graficzne do tych słów. A po południu była nauka wybranych tańców narodowych, punkt widokowy Sky Tower oraz kręgle. Dużo dobrych emocji, kreatywnego myślenia i śmiechu.
Dzień trzeci był dniem poza szkołą. Zwiedziliśmy z partnerami miasto w języku angielskim, zobaczyliśmy wystawę o Dolnoślązakach w Muzeum Etnograficznym oraz odpoczęliśmy na wspólnym obiedzie gdzie goście mogli skosztować tradycyjnych polskich potraw. Moc była z nami mimo zimna i zmęczonych chodzeniem stóp.


Dzień czwarty grupy Erasmus+ 2 był bardzo pracowity. Na rozgrzewkę analizowaliśmy teksty piosenek o tematyce równouprawnienia , a następnie wspólnie szukaliśmy znanych ludzi angażujących się w różne, ważne kampanie społeczne.
Zobaczyliśmy również film dokumentalny o wizerunku kobiet i dziewczyn w mediach, a następnie w grupach międzynarodowych tworzyliśmy 3 produkty końcowe : krótkie video, logo i plakat zachęcające do dyskusji o równości płci w codziennym życiu.
Dzień piąty i ostatni pracy w projekcie w Polsce rozpoczął się od pokazu niezwykle kreatywnych prac uczestników. Efekty będziecie mogli zobaczyć na naszej stronie szkoły w zakładce Erasmus+ oraz na platformie etwinning. Potem były już: ewaluacja, pożegnania, podziękowania i degustacje różnych międzynarodowych słodkości.
Praca z Wami wszystkimi była ogromną przyjemnością , a efekty oraz zaangażowanie przerosły moje oczekiwania. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę, poświęcenie, ale przede wszystkim za wspaniały czas spędzony razem:))
Do zobaczenia w Finlandii !!!

Migawki z budowy hali sportowej

Stan z 05.01.2021 r. Wizualizacje i informacje o budowanej hali sportowej:Zobacz

Szlif 12/2020

Nowy numer!

A w nim nowe i świeże artykuły, felietony i wywiady przgotowane przez uczniów klas dziennikarskich.

Szkicownik

Z teczki klas architektonicznych i nie tylko...

Wykonała Zofia Kania  z 3F

Wizyta u prezydenta Wrocławia

22 lutego Młodzieżowa Wszechnica Dziennikarska gościła u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Spotkanie rozpoczęliśmy od wręczenia naszej koleżance Juli Borskiej legitymacji dziennikarskiej oraz nagrody za najlepszy artykuł w lutowym miesięczniku Szlif.

Czytaj dalej...

Ranking Perspektyw

Fun­da­cja Edu­ka­cyjna „Per­spek­tywy” potwier­dza, że Liceum Ogól­no­kształ­cące nr XIII im. Alek­san­dra Fre­dry we Wro­cła­wiu jest wśród 500 naj­lep­szych liceów w Pol­sce skla­sy­fi­ko­wa­nych w Ran­kingu Liceów i Tech­ni­ków PERSPEKTYWY 2019 i przy­słu­guje mu tytuł „Zło­tej Szkoły 2019”

Czytaj dalej...

Strona archiwalna szkoły

Strona archiwalna LO nr XIII i Gimnazjum nr 48