18.12.2019

Erasmus+ wycieczka do Muzeum Polskiej Piosenki

11 grudnia grupa Erasmus+ wzięła udział w wycieczce do opolskiego Muzeum Polskiej Piosenki. Po dotarciu na miejsce mieliśmy przyjemność stanąć na deskach Amfiteatru Tysiąclecia, gdzie występują wybitni polscy artyści. Podczas wizyty w nowoczesnym i interaktywnym muzeum słuchaliśmy różnych utworów zapisanych na kartach historii polskiej muzyki. Wśród nich byli m.in. tacy wykonawcy jak Grzegorz Turnau, Andrzej Zaucha, Edyta Górniak czy zespoły Dżem i Kult. Podczas prezentacji lubianych przez
pokolenia piosenek, mogliśmy dowiedzieć się także o ich powstawaniu. Wśród atrakcji wystawy muzealnej czekała na nas także wirtualna przymierzalnia strojów znanych artystów a także pokój z elektroniczną perkusją.
Kolejne doświadczenia zdobyliśmy podczas warsztatów w edukacyjnym studiu muzycznym, gdzie nagraliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem" oraz krótkie życzenia świąteczne. Okazało się, że nie jest to takie proste, jak może się wydawać.
Wycieczka była bardzo udana, szkoda tylko, że stosunkowo krótka jak na szeroki wachlarz muzycznych propozycji oferowanych przez muzeum. Z niecierpliwością czekamy na kolejne aktywności w ramach pracy nad tegorocznym projektem "Eurovisions".

Migawki z budowy hali sportowej

Stan z 05.01.2021 r. Wizualizacje i informacje o budowanej hali sportowej:Zobacz

Szlif 12/2020

Nowy numer!

A w nim nowe i świeże artykuły, felietony i wywiady przgotowane przez uczniów klas dziennikarskich.

Szkicownik

Z teczki klas architektonicznych i nie tylko...

Wykonała Zofia Kania  z 3F

Wizyta u prezydenta Wrocławia

22 lutego Młodzieżowa Wszechnica Dziennikarska gościła u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Spotkanie rozpoczęliśmy od wręczenia naszej koleżance Juli Borskiej legitymacji dziennikarskiej oraz nagrody za najlepszy artykuł w lutowym miesięczniku Szlif.

Czytaj dalej...

Ranking Perspektyw

Fun­da­cja Edu­ka­cyjna „Per­spek­tywy” potwier­dza, że Liceum Ogól­no­kształ­cące nr XIII im. Alek­san­dra Fre­dry we Wro­cła­wiu jest wśród 500 naj­lep­szych liceów w Pol­sce skla­sy­fi­ko­wa­nych w Ran­kingu Liceów i Tech­ni­ków PERSPEKTYWY 2019 i przy­słu­guje mu tytuł „Zło­tej Szkoły 2019”

Czytaj dalej...

Strona archiwalna szkoły

Strona archiwalna LO nr XIII i Gimnazjum nr 48