01.02.2020

Wizyta w Jarocinie

Dnia 29.01.2020 grupa Erasmus + wybrała się do Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie.
Na początku  zaprojektowaliśmy szablon nadruku, który ozdobi nasze „firmowe” koszulki podczas konferencji w Norwegii. Następnie każdy ozdabiał swoją koszulkę w trochę innych sposób, dzięki czemu daliśmy również upust swojemu indywidualizmowi :-)   
Kiedy nasze dzieła były już gotowe, przeszliśmy na drugie piętro budynku, gdzie mieściło się Muzeum Historii Polskiego Rocka.
Tam czekała na nas zabawa, która polegała na wykonywaniu zadań, związanych z wiedzą na temat historii polskiego rocka. W grupach  musieliśmy samodzielnie poruszać się po wielu pomieszczeniach i wspólnie odpowiadać na zadane nam pytania. Podczas gry udało nam się poznać wiele znanych polskich zespołów, takich jak: Lady Pank, Dżem, Krzak czy Sala Chorych.
Mogliśmy zobaczyć ich stare nagrania koncertowe oraz sposób ubioru na przełomie lat 70.
Na koniec spotkania całą grupą śpiewaliśmy hity polskiego rocka na karaoke. Wszyscy świetnie się bawili i z chęcią powtórzylibyśmy ten wyjazd.

Martyna Michalczyk 2I

Wirtualne Drzwi otwarte w LO nr XIII

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi w zakładce REKRUTACJA.

Migawki z budowy hali sportowej

Stan z 29.03.2021 r. Wizualizacje i informacje o budowanej hali sportowej: Zobacz

Szlif 03/2021

Nowy numer!

A w nim nowe i świeże artykuły, felietony i wywiady przgotowane przez uczniów klas dziennikarskich.

Szkicownik

Z teczki klas architektonicznych i nie tylko...

Wykonała Zofia Kania  z 3F

Ranking Perspektyw

Fun­da­cja Edu­ka­cyjna „Per­spek­tywy” potwier­dza, że Liceum Ogól­no­kształ­cące nr XIII im. Alek­san­dra Fre­dry we Wro­cła­wiu jest wśród 1000 naj­lep­szych liceów w Pol­sce skla­sy­fi­ko­wa­nych w Ran­kingu Liceów i Tech­ni­ków PERSPEKTYWY 2021 i przy­słu­guje mu tytuł „Zło­tej Szkoły 2021”

Czytaj dalej...

Wizyta u prezydenta Wrocławia

22 lutego Młodzieżowa Wszechnica Dziennikarska gościła u prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Spotkanie rozpoczęliśmy od wręczenia naszej koleżance Juli Borskiej legitymacji dziennikarskiej oraz nagrody za najlepszy artykuł w lutowym miesięczniku Szlif.

Czytaj dalej...

Strona archiwalna szkoły

Strona archiwalna LO nr XIII i Gimnazjum nr 48